Lapalapító: a Beregszászi Városi Tanács

Címünk és telefonszámunk:
90202 Beregszász, B. Hmelnickij út 7. sz.

Tel.: 2-31-61 Mob.: 099-555-43-93, 068-822-02-94

E-mail: redakcia@email.ua

Egészséges család – egészséges város!

Olvasóink értékelése: 0 / 5

Csillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktív
 

Június 24-én e jelszó alatt zajlott a családi fesztivál városunkban. Az ünnepi program fényes attrakciója volt a babakocsik és gyermekkerékpárok színes felvonulása, ahol a szülők megmutathatták kreativitásukat a „járművek” feldíszítésében. A legjobbnak Barkaszi Zsuzsanna bizonyult. A mecénások mindenkinek ajándékot adtak. Az Egészséges család – egészséges város civil szervezet fő üzenete az, hogy a beregszásziak közösségként foghatnak össze, ezáltal pedig sok hasznosat tehetnek mind önmagukért, mind az egész városért. A nap folyamán működött a kézművesek vására (Art-Beregszász civil szervezet), mesterkurzusok gyerekeknek és felnőtteknek, aqua smink. Így például a gyerek ingyen megtanulhatta a mestertől, hogyan kell kiszínezni a mézeskalácsot különféle technikák alkalmazásával. 

 

Különben minden versengésben való részvétel díjmentes volt. A jelenlévőknek hatalmas energiát adtak az Atasz tánccsoport (vezető: Szvitlana Kononenko) tüzes táncai. Emelte a hangulatot az ingyen trambulin és a vattacukor is (Karabin extrémközpont), valamint rengeteg játékot készítettek a kicsiknek (műsorvezető: Natalia Vasziljeva). Többek között, aki akart játszhatott a sajátos kinesztetikus homokban, ami egyszerre szórakoztató és hasznos agressziókezelő, önbizalom-növelő. Igen látványossá sikeredett a Szuper papa verseny, amelynek során egy 1,5 tonnás autót kellett elhúzni tíz méterre, de időre!
Kiderült, hogy Beregszászon kilenc erős ember is van. A Szuper papa első hivatalos rekordere Krajc István lett. Rendes színvonalon zajlott a sakkverseny is (Bunyi István) gyerekek, szülők, sőt nagyszülők részvételével. Köztük Anton Scsitinin volt a legfiatalabb a hat évével, míg a legidősebb Mihajlo Lemak – 80 évet töltött be. A legeredményesebb sakkozók: Izsák András (összesítésben), Szirmai Mátyás (a gyerekek közt), Pusztai Eleonóra (a lányok közt). A labdarúgás sem volt szokványos (Lőrincz Zsolt). A gyerekcsapatok mellett az apukák is labdába rúgtak.
A gyerekek versenyében harmadik lett Nagybereg csapata, második – 1. számú középiskola, míg a győzelmi pálmát a Beregvidék játékosai vihették el. Az apák meccsét az 1. számú középiskola nyerte, második lett a Beregvidék, a képzeletbeli dobogó harmadik fokára pedig a nagyberegi apukák léphettek fel. A fesztiválozók örömmel vettek részt a Jenga társasjátékban is. A győztesek: Volodimir Prihara, Liana Hrihorjan, Molnár Tamás és Anna Danilo.
Örvendetes, hogy városunkban hasonló sport- és szórakoztató rendezvényeket szerveznek, ami elősegíti a fiatalok szabadidejének tartalmas eltöltését.
A család-, sport és ifjúságügyi osztály köszönetét fejezi ki a fesztivál szervezőinek, különös tekintettel a labdarúgó- és sakkversenyekre. Megjegyezzük továbbá, hogy készen állunk minden civil szervezettel az együttműködésre ehhez hasonló fesztiválok, események megrendezésére.