Засновник: Берегівська міська рада

Наша адреса:90202 м. Берегово,
вул. Б. Хмельницького, 7. Тел.: 2-31-61
Моб. 099-555-43-93, 068-822-02-94

E-mail: redakcia@email.ua

Генеральне консульство Угорщини в Ужгороді святкує своє 25-річчя

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

fokonzulatus4У 1991 році Угорщина першою визнала Україну як суверенну та незалежну державу. На той час працювало лише Генеральне консульство в Києві, трохи згодом й на Закарпатті, в Ужгороді Угорщина відкрила своє представництво. Із грудня 1991 року, коли Україна здобула незалежність, київське угорське консульство реорганізувалося в посольство, а Генеральне консульство перемістили в Ужгород. У нинішній будівлі угорське представництво на Закарпаття функціонує з 2006 року. Там працює близько шістдесяти осіб, які займаються питаннями взаємозв’язків між двома країнами.

 

fokonzulatus7Керівництво установи вирішило відзначити цю важливу подію. Більше ста осіб завітало до Генконсульства, аби відсвяткувати ювілей. На подвірї установи гостей  зустрічали співробітники консульства, вбрані в однакові футболки, під супровід чарівних звуків музичних інструментів у виконанні Іштвана «Szalonna» Пала та його ансамблю.
У своїй святковій промові генконсул Угорщини в Ужгороді Йожеф Бугайло розповів історію консульства, потім подякував присутнім за те, що взяли участь у святкових заходах, аби разом відзначити успіхи угорської дипломатії. Опісля пан Бугайло нагородив професора-історика Мирослава Волощука почесним званням «Pro Cultura Hungarica».
За словами уповноваженого урядовця з питань координування співпраці між Саболч-Сатмар-Березькою областю та Закарпаттям д-ра Іштвана Грежі, ужгородське консульство – одне з найбільших представництв Угорщини, і це не випадково. «Угорський уряд пильно слідкує за нашою роботою, адже відомо, що на плечах співробітників як ужгородського, так і берегівського консульства лежить надзвичайно важлива та відповідальна місія. Чвертьстолітній ювілей – чудова нагода висловити вдячність усім працівникам консульства за пророблену роботу», – відзначив політик.
- Коли виникла ідея організувати сьогоднішню подію? – цікавимось у Йожефа Бугайла.
- Думка про те, що організуємо таке відзначення, зародилася ще тоді, коли зайняв крісло генконсула. Вважав, що 25-ту річницю діяльності слід гідно відсвяткувати. Захід умовно поділили на три частини. Спочатку організували день відкритих дверей, куди завітало близько двохсот відвідувачів.  Охочі мали змогу зазирнути «за стіни» консульства та подивитись, чим займаємося. Тобто дообідній час присвятили екскурсії по нашій установі. Відтак на гостей чекала культурна програма, а наостанок організували фуршет, куди були запрошені лише обрані, тобто це була така собі закрита вечірка для ВІП-персон.
Оскільки фуршет проходив просто неба, організатори неабияк ризикували, адже при несприятливих погодних умовах настрій був би не такий феєричний. Дякувати Богу, все пройшло на вищому рівні. Окрім Іштвана Пала та його ансамблю, на спеціально змонтованій сцені виступили  співачка Бернадетт Кеслер, скрипалька Ольга Бачинських,  гурт народних танців із закарпатського села Есень «Ритм», пийтерфолвський гурт «Kokas Banda» та гурт «Zurgу».
Справжнім сюрпризом став святковий торт та різні десерти, приготовлені відомим брендовим кондитером Валентином Штефаньом.

Чілла Гегедюш