Засновник: Берегівська міська рада

Наша адреса:90202 м. Берегово,
вул. Б. Хмельницького, 7. Тел.: 2-31-61
Моб. 099-555-43-93, 068-822-02-94

E-mail: redakcia@email.ua

Вручення дипломів випускникам ЗУІ

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

kulugy322 червня у берегівській реформатській церкві відбулися традиційні урочистості з нагоди завершення навчального року та вручення дипломів випускникам Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці II. Ректор Ілдика Орос зазначила, що навчальний рік завершує 1051 студент; 102 особи отримують дипломи бакалаврів та магістрів. Незабаром ще 72 студенти отримають диплом «молодшого спеціаліста». Вихованці ЗУІ брали участь у Науковій студентській конференції, різних додаткових навчально-наукових програмах, показували високі наукові досягнення під час різних академічних заходів. За сприяння Фонду ім. Габора Бетлена у вересні завершиться будівництво оздоровчо-спортивного центру.


Урочистості своєю присутністю вшанували українські та угорські високопосадовці, зокрема, міністр закордонних справ України Павло Клімкін, міністр закордонних справ Угорщини Пейтер Сійярто, міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, міністр людських ресурсів Угорщини Міклош Кашлер, уповноважений представник угорського уряду Міклош Шестак та багато інших.
Пан Клімкін зазначив, що це особлива подія і традиція, зокрема, особлива місцем проведення. Звертаючись до студентів, високоповажний промовець побажав їм рухатись уперед, прислухатися до порад батьків і вивчати якомога більше мов, а також бути відкритими та викорис¬товувати всі можливості для успішної діяльності. Подякував вископосадовцець інституту за роботу, за випускників, якими можна пишатися.
Далі до слова була запрошена міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, яка, зокрема, зазначила, що інститут буде отримувати сприяння нашої держави, адже для України є важливим зберігати і примножувати все найкраще у країні: «Україна тішиться тим багатством, яке ми маємо завдяки національному різноманіттю, а корені тутешніх студентів ще міцніші, адже багато з вас є угорського походження, але ви є громадянами України». За словами Гриневич, Україна зацікав¬лена в тому, аби гуртом « створювати ту країну, модерну, європейську, про яку ми з вами разом усі мріємо і яку ми зараз складно, але будуємо».
Потім слово взяв міністр закордонних справ Угорщини, який наголосив: випускникам важко прийняти рішення стосовно подальших кроків, особливо представникам національної мен¬шини. Однак ті, хто для здобуття вищої освіти обрали місцевий інститут, прилучилися до зміцнення не лише угорської спільноти Закарпаття, а й усієї угорської нації. Зауважив: у зв’язку з тим, що закордонна угорська спільнота примножує успіхи не лише угорської нації, а й країни, в якій проживає, угорський уряд споглядає на тутешню спільноту як на таку, що здатна допомогти налагодити співпрацю між Україною та Угорщиною, яка ґрунтувалася б на взаємоповазі та сприяла б досягненню успіхів для обох націй. Додав, що Угорщина й надалі пильно стежитиме за впровадженням освітнього закону та вестиме перемовини стосовно цього питання.
Тімея Плиска, випускниця факультету угорської мови, подякувала викладачам і батькам від імені випускників. Ректор Ілдика Орос та голова благодійної організації «Заради Закарпатського угорського інституту» Ласло Брензович вручили новоспеченим фахівцям дипломи. Наостанок представники історичних церков попросили божого благословення для всіх присутніх.

Чілла Гегедюш