Засновник: Берегівська міська рада

Наша адреса:90202 м. Берегово,
вул. Б. Хмельницького, 7. Тел.: 2-31-61
Моб. 099-555-43-93, 068-822-02-94

E-mail: redakcia@email.ua

ХТО СТАНЕ ПОСЛОМ У БУДАПЕШТІ?

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Невже незалежна Україна настільки довіряє сусідній Угорщині, що вже два роки працює без будапештського посла?
Чи не можуть знайти відповідну людину?
До слова, не виключено, послом таки стане наш земляк

У Києві активно шукають найбільш придатну кандидатуру на роль посла України в Угорщині. Попередній Надзвичайний і Повноважний посол України в Угорщині, до слова, уродженець Берегова, Юрій Мушка склав свої повноваження ще в червні 2014 року.
 З тих пір тимчасовим повіреним у справах України в Угорщині був мало знаний у дипломатичних колах Михайло Бейлович Юнгер. “Проте це зовсім інший статус, – вважає посол Угорщини в Україні Ернев Кешкень. – Незрозуміло, чому МЗС сусідньої держави (мовиться про Україну) затягує вирішення цього питання.”

 

На думку керівника угорського закордонного відомства, такий тривалий період без посла – не дуже вдалий варіант для подальшого розвитку відносин між двома сусідніми країнами. До того ж невідомо, наскільки ця пауза може затягнутися.  
У Києві ситуацію пояснюють тим, що підшуковують найбільш путню та варту уваги кандидатуру на  таку відповідальну посаду. Експерти припускають, що за кулісами триває досить жорстка боротьба за цей пост. Спочатку йшлося про колишнього міністра оборони України,закарпатця Валерія Гелетея. Однак сьогодні вже називають інші імена. Насамперед, народного депутата, колишнього губернатора Закарпаття хустянина Валерія Лунченка, який, до речі, добре володіє угорською мовою і свою другу вищу освіту здобув у Ніредьгазі. Згадують також екс-голову обласної ради Володимира Чубірка, котрий, перебуваючи на цій посаді, вибудував хороші зв’язки з угорськими партнерами та дипломатами. Йдеться також про теперішнього голову ОДА Геннадія Москаля та колишнього – Олександра Ледиду. Просочилася й інформація, що у це “закордонне” крісло може сісти нардеп Василь Петьовка, бо, мовляв, так йому “віддячать” за вихід з ЄЦу. Є ще одна кандидатура – міністр освіти Сергій Квіт, вона “виплила” щойно.
Але тут теж є свої нюанси. Навряд чи нинішня демократична влада доручить цю місію губернатору часів В. Януковича. А ось Г. Москаль ще має чимало завдань у справі наве¬дення порядку в нашій області, та й вік у нього не зовсім молодечий – шістдесят шостий, слава Богу, уже гряде. Не поїде в закордонне відрядження й мукачівський нардеп, а ось пан міністр-освітянин наразі не звільнений та працює, він також є членом уряду.
Хоча Київ може призначити Надзвичайним і Повноважним і зовсім несподівану людину. Час, зрештою, покаже. Дотепер у цій амбасаді працювали закарпатці Орест Климпуш, Василь Дурдинець, Дмитро Ткач (не закарпатець – двічі) та вже згадуваний Юрій Мушка (теж двічі).
На сьогодні другим секретарем посольства працює берегівчанка Вікторія Свереняк (її батьки – лікарі).
Нещодавно в Будапешт здійснив візит міністр закордонних справ України Павло Клімкін, який провів переговори з віце-прем’єр-міністром Угорщини Ж. Шем’єном, міністром зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини П. Сійярто, а також зустрівся з міністром людських ресурсів Угорщини З. Балогом. Не виключається, що обговорювалося й питання кадрового зміцнення посольства. У рамках візиту відбулося підписання “Програми освітнього обміну між МОН України та Міністерством людських ресурсів Угорщини на 2016-2018 роки”. Положеннями цього документу передбачене виділення стипендій для навчання українських студентів в Угорщині та угорських – в Україні.Міністр п. Клімкін також дав інтерв’ю угорській газеті “Непсабадшаг” та зустрівся з представниками угорських неурядових організацій.

Підготував МИХАЙЛО ПАПІШ