Засновник: Берегівська міська рада

Наша адреса:90202 м. Берегово,
вул. Б. Хмельницького, 7. Тел.: 2-31-61
Моб. 099-555-43-93, 068-822-02-94

E-mail: redakcia@email.ua

Музика, танці, кумедні жарти – у Мужієві організували народні гуляння

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

muzsaly1Минулого літа ГО «Карпат Хаз» спільно з Демократичною спілкою угорців України організували численні фестивалі, на яких закарпатці та гості краю мали змогу взяти участь у різних культурно-розважальних програмах. Цьогорічний цикл фестивалів стартував у неділю, 24 червня у с. Мужієво. Тут уже друге влаштовують Мужіївські народні гуляння. 

 

Присутніх та поважних гостей – депутата облради Михайла Товта, заступника Берегівської районної ради, голову ДСУУ Берегівського райосередку Ласла Горвата, начальника райуправління культури та туризму Ласла Голаса, сільського голову Мужієва Ласла Фіцая, діловода ГО «Карпат Хаз» – вітала голова ДСУУ Мужіївського первинного осередку, директор школи Еріка Сегеді. Вона,зокрема, висловила подяку депутатам облради за шкільний автобус і виділені великі кошти на заміну системи опалення школи. Додала, що наприкінці року на території навчального закладу облаштують поле зі штучним покриттям.
Депутат облради Чаба Пейтер зауважив, що майбутнє кожної нації – це молодь, а культура та рідна мова є запорукою збереження народу від асиміляції та вимирання, закликав присутніх вірити в краще майбутнє, побажав гарного дозвілля на фестивалі.
Провідний консул Угорщини в Берегові Пейтер Ердеі наголосив, що багато закарпатців виїжджають за кордон у пошуках кращого життя, усе більше людей покидають свою батьківщину. У таких випадках виникає питання: яка доля чекає на угорську мову та культуру? Саме тому, на думку дипломата, важливо ще в зовсім юному віці звертати увагу дітей на ці важливі речі. За його словами, угорський уряд, як і досі, всіляко підтримуватиме тутешніх угорців, аби зменшити потік еміграції. Наостанок слово надали заступнику голови Закарпатської ОДА Віктору Мікулину, який передав мужіївцям найщиріші вітання губернатора краю Геннадія Москаля, констатуючи, що власне школа і є цидателлю науки. Відрадно, що навчальний заклад тут двомовний, адже Закарпаття є мультикультурним краєм, де вже близько тисячі років з часу приходу угорських племен у ці землі, тутешні мешканці живуть у мирі. У зв’язку з цим побажав краянам і надалі жити у дружбі та злагоді.
На заході, крім місцевих талантів, виступили берегівські танцювальні колективи «Атас» та «Стріт-денс» та багато інших. Про гарний, піднесений настрій фестивальників подбав ведучий Балінт Гомокі, а музику для танців забезпечив гурт «Кейт канал».

Чілла Гегедюш