Засновник: Берегівська міська рада

Наша адреса:90202 м. Берегово,
вул. Б. Хмельницького, 7. Тел.: 2-31-61
Моб. 099-555-43-93, 068-822-02-94

E-mail: redakcia@email.ua

Фільм про легендарного закарпатського доктора Ліннера посів третє місце на престижному кінофестивалі

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

savaria2Берегівські актори та автори стрічка стали лауреатами 5-го кінофестивалю «Саварія» в Угорщині.
На початку року в Закарпатському обласному угорському драматичному театрі відбувся прем’єрний показ документального фільму про життя відомого берегівського хірурга «Доктор Ліннер: історія незвичного лікаря», режисером якого стала Ріта Бунда, а оператором – Саболч Бунда. У стрічці вкраплені й поодинокі театральні сценки, ролі в яких грають актори угорського драмтеатру. Тоді, на прем’єрному показі, від Ріти Бунда ми дізналися, що в майбутньому стрічку залюбки представили б і на кінофестивалях. Бажання режисера стало реальністю, більше того, фільм отримав неабияке визнання.


- В Інтернеті дізналися, що є можливість представити документальний фільм на кінофестивалі, що проходив у місці Сомбатхель, тому прийняли рішення подати заявку на участь. Це сталося на початку року, і ми вже з нетерпінням чекали, чи отримаємо в травні сповіщення про номінування, адже минулого року зі стрічкою про табори ГУЛАГу «Ціна відданості» вже брали участь у цьому фестивалі. Тоді не посіли призового місця, але наша стрічка потрапила до 40 найкращих фільмів із 200 номінованих, раділи тоді і вже таким успіхам. А тепер дуже тішилися, коли дізналися, що наша стрічка на кінофестивалі «Саварія» отримала ІІІ премію в спеціальній номінації «Закордонний угорський фільм», – гордо розповіла нашому виданню Ріта Буда.
Оператор стрічки та чоловік Ріти Саболч додав, що їм випала нагода зустрітися і з членами журі – лауреатом премії ім. Бейли Балажа, режисером Габором Колтаі, лауреатом премії «Оскар», режисером Ференцом Ровфусом, режисером Дьєрдьом Голмі та лауреатом премії ім. Кошута, режисером Ференцом Андрашем. Кожен із фахівців наголосив, що рівень фільмів з року в рік зростає. За словами оператора, хочуть зв’язатися з членами журі, щоб дізнатися, на що повинен бути спрямований фільм, аби викликати ще більший інтерес. На його думку, якщо фільм посів третє місце, то він, певно, сподобався і професіалам.
- Чи можна стверджувати, що здобуття третього місця є своєрідним поштовхом для продовження режисерської діяльності?
- Так, це також, вже раніше мали деякі ідеї, сценарій до нового художнього фільму вже написала, – каже Ріта. – Залишилося знайти лише спонсорів, але і тут маємо певний задум: як на кінофестивалі з’ясувалося, можна брати участь у конкурсі на отримання гранту, тільки треба знати правильно його використати. Мене завжди цікавило, настільки можуть люди оцінити старання інших, приємно було відчути, що берегівчанам сподобалося наше творіння, адже ми обрали тему, яка багатьох цікавить. Але професійна оцінка – зовсім інша справа, а те, що отримали професійне визнання, дає поштовх, щоб продовжувати справу.

Чілла Гегедюш