Засновник: Берегівська міська рада

Наша адреса:90202 м. Берегово,
вул. Б. Хмельницького, 7. Тел.: 2-31-61
Моб. 099-555-43-93, 068-822-02-94

E-mail: redakcia@email.ua

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

szepkiejtesП’ятеро яскравих учас¬ників представлятимуть наше місто на міжнародних змаганнях.
Фінал конкурсу красно¬мовства ім. Ф. Казинці, який мав відбутися в с. Велика Добронь, що на Ужгородщині, у зв’язку з тамтешнім карантином провели в Берегові, у Закарпатському угорського інституті ім. Ференца Ракоці ІІ. В ораторському змаганні взяли участь учні 7-9-х та 10-11-х класів.
– Відрадно, що навіть у період карантину є діти, які змогли взяти участь у фіналі. Хочу висловити вдячність учителям, які плекають, бережуть рідну мову, займаються з дітьми не лише на уроках, а й у рамках позакласної роботи, а також стимулюють учнів до участі в конкурсах. Метою таких заходів є збереження нації та мови, – заявила у вітальній промові заступник директор Великодоброньської ЗОШ Берта Катона-Миронова.

.

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

start nyelkozpont…у рамках одноденних занять із будапештським керівником навчального центру.
У лінгвістичному центрі «Старт», що знаходиться в Берегові, викладають іноземну мову для маленьких дітей та підлітків у формі гри, використовуючи висо¬коякісні підручники. Дням заклад для своїх підлеглих організував одноденні курси підвищення кваліфікації, темою яких було викорис¬тання інтерак¬тивної дошки та Інтернету у викладанні мови. Заняття проводив керівник буда¬пештського навчаль¬ного центру «Baker Street» Фе¬ренц Келемен.

.

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

Будапештський центр протехосвіти готельно-ресторанної справи та гуманітарних наук та Матейсолкський центр профтехосвіти пожертвували закарпатському Береговому шкільні меблі та книжки.
За ініціативи міського голови Берегова Золтана Бабяка, за організації генеральних директорів Андреї Маєр та Яноша Рошташа, за підтримки Центрів та за сприяння керівника місцевого представництва Східноєвропейської місії Пейтера Габора, берегівська освіта збагатилася значною кількістю (близько 10 тонн) шкільних парт, стільчиків та меблів, вартість яких складає 150 тисяч гривень.

.

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

teremБерегівській школі мистецтв цьогоріч присвоїли ім’я відомого угорського піаніста Золтана Кодаля. Цього ж року зав’язалися партнерські відносини з Кечкеметською початковою школою мистецтв. За останні кілька місяців педагогічний колектив та учні двох навчальних закладів неодноразово зустрічалися, а днями в Берегові влаштували спільний концерт.
– Кілька місяців тому домовилися, що організуємо спільний концерт, у зв’язку з цим підготували яскраву програму. Плекали хороші відносини із кечкеметською школою, депутатом тамтешнього самоврядування Палом Молнаром, який у той же час є вчителем у школі мистецтв, – пояснює директор Берегівської школи мистецтв ім. Золтана Кодаля Іштван Бобаль.

.

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

IMG 3826також мають нового керівника – Маріанну Яблонську. І не тільки вони...

...Вона – своя, тут працює понад 25 років. Має середньо-спеціальну та вищу педагогічну освіту. Закінчила, між іншим, Мукачівський гуманітарно-педагогічний інститут. Тож коли попрощалася з колегами її попередниця Людмила Терпай, яка з сім‘єю поїхала у заокеанську Америку, міське управління освіти (нач. Едіта Бабяк), адміністрація навчального закладу (дир. Олександр Фатула) вирішили призначити заступником директора ЗОШ № 5 з поглибленим вивченням англійської мови ім. Т. Г. Шевченка Маріанну Яблонську. Водночас вона також керує учителями початкових класів, яких компактно розмістили в окремій будівлі на вул. Кривій – колишньому дитсадку. На сьогодні тут працюють 15 учителів. А загалом у двоповерховій школі діє 11 початкових класів. Навчальний заклад, який називають “малою школою”, ми відвідали у звичайний грудневий день. Шкільні класи, коридори вже “дихали” новорічно-різдвяними празниками – вони були прикрашені сніжинками та іншими зимовими прикрасами. А учні розучували та розповідали віршики з приводу цих зимових дат і свят.

.

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

2Свято Миколая – особливе, а малеча завжди чекає його з нетерпінням. Адже в цей день збуваються дитячі мрії й бажання, за одну ніч творяться дива.
Тож у дитсадочках Берегова вже відчули святкову атмосферу цього дійства. Так, в угорськомовних групах, де більшість дітей саме тепер чекають на святого Миколая, роздавали подарунки, а дітки зі своїми наставниками підготували танці та пісні.
А ось у ДНЗ №5 це дійство було дуже незвичайним, адже святий Миколай через свою зайнятість не встиг побувати тут, а свої обов’язки поклав на міського голову Золтана Бабяка, якому дав навіть свої празникові шати і все необхідне для урочистості. Тож міський голова охоче прийняв цю приємну місію і в костюмі святого Миколая вправно роздав подарунки діточкам, бажаючи їм завжди бути слухняними й вирости добрими та щирими людьми.
Вихованці активно брали участь у святі: співали пісні, розповідали вірші, танцювали. А дарунки для них були придбані управлінням освіти міської ради.
До речі, святий Миколай неодмінно завітає у берегівські дитсадки ще й 19 грудня.

Вл. інф.

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка

24879358 777378289114056 552895450 o4 грудня для дітлахів Берегівської школи-інтернату був організований благодійний концерт із подарунками.
Для вихованців цього закладу виступив учень Берегівської гімназії Алекс Добої. Його мрія із раннього дитинства – дарувати усім свій голос. Допомагали Алексу мама Людмила, клавішник Юрій Толпо та чарівна ведуча Марія Росоха. Проте головним ініціатором цього заходу став підприємець Іштван Добоі, який є татом співака-початківця.
Для своїх слухачів хлопець виконав композиції відомої співачки Lana del Rey. Також декілька творів виконали Людмила Добоі та Юрій Толпо, зокрема останній розвеселив присутніх запальними угорськими народними піснями.
Кульмінацією заходу було вручення подарунків малечі, придбаних за кошти підприємця. Усі дітлахи були задоволені проведеним із майбутньою зіркою часом.

ПАВЛО ІВАНЬО

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

IMG 3759За словами начальника міського управління освіти Едіти Бабяк, зараз у Берегові ремонтують аж три дитсадки, а капітальне оновлення дев‘ятнадцятого, що на вул. Б. Хмельницького, призупинили
Те, що берегівські міські дитсадки є одними з найкращих у області, не викликає ані заперечень, ані сумнівів. До переліку реставрованих невдовзі додасться і ЗДО № 4, яким керує досвідчений педагог Людмила Шпак. Тут прискореними темпами міняють вікна, триває масштабний ремонт внутрішніх приміщень, утеплення зовнішніх стін, наводять порядок на подвір‘ї дитсадка. Згодом цей дошкільний об‘єкт стане окрасою нашого містечка.

.

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

У листопаді-грудні кращі з кращих засвідчать свої знання на міських предметних першостях
1. За символічним збігом обставин, черговий (міський) етап олімпіади з історії стартував 7 листопада – у день 100-річчя жовтневої революції в Росії.
У чотирьох класах української гімназії зібралися 46 учнів з усіх навчальних закладів Берегова – сюди прийшли кращі з кращих, тобто ті, хто має відмінні оцінки із цієї навчальної дисципліни. На виконання завдань, де були тести та найрізноманітніші запитання, більшість з-серед яких надскладні, було відведено 3.5 години. Якщо восьмикласники, дев‘ятикласники та десятикласники впоралися із визначеним обсягом робіт досить швидко, то для випускників "олімпіадний урок" розтягнувся значно довше. Але в зазначений час усі їхні роботи були здані, закодовані та доставлені до журі, яке очолював директор гімназії Володимир Кенийз (він є головою міського методоб‘єднання істориків).

.

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

… у рамках конференції, організованої в Берегові з метою отримання цінних порад для проведення нових досліджень, а також задля того, щоб бути в курсі останніх досягнень у галузі науки.

fiatal kutatok konfДнями благодійний фонд «Геніус», заручившись підтримкою Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ, учотирнадцяте організував Конференцію молодих угорських дослідників Закарпаття, урочисте відкриття якої відбулося в аудиторії «Дьєр» навчального закладу. Присутніх вітала ректор інституту д-р. Ільдика Орос, яка у своїй промові наголосила, що подібні заходи спонукають молодь до саморозвитку, а також дають змогу представити результати досліджень, що проводилися протягом року в різних галузях науки, та відкривають новий етап діяльності. Додала, що ця конференція проводиться для того, щоб ті, хто вже завершили навчання в докторантурі, але ще не захистили дисертації, ішли в ногу із наукою, а також щоб молоді науковці подали на розгляд незалежній професійній раді результати своїх досліджень.

.

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

oszvitaНаприкінці жовтня в Берегівській гімназії проходив предметний методичний тиждень «Від креативної особистості вчителя – до креативної особистості учня». Його структура, зміст, методика проведення кожного із уроків та заходів спрямовані на активізацію педагогічної діяльності кожного учителя і покликані стати «своєрідним двигуном» у подальшій щоденній праці, самоосвітній та інноваційній діяльності. Щодня відбувалися цікаві заходи, проводилися відкриті уроки.

.

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

b 600 400 16777215 00 images 13.10.2017 pozhezhainter 613 жовтня на базі Берегівської школи-інтерната відбулися пожежно-тактичні навчання за участю берегівських рятувальників

Навчання були позапланові, а об’єктом “пожежі” мав стати заклад із нічним перебуванням дітей. Зокрема, вранці в пожежну частину здійснили дзвінок із повідомленням про загорання в навчальному закладі. Підопічні Анатолія Ланя прибули оперативно. До того ж часу спрацювала пожежна тривога й у школі, тому вчителі змогли зібрати всіх дітей та вивести із приміщення вчасно. Пожежникам, зокрема, довелося загасити умовний вогонь і евакуювати двох потерпілих із другого поверху, яких “заблокувало полум’ям”.
Головний пожежник міста Анатолій Ланьо своїми підопічними задоволений. Зокрема, це стосується по часу виконання завдання.
Директор школи-інтернату Віталій Яблонський отримав звіт від учителя Андрія Гоцинця про всіх евакуйованих. Загалом було виведено 125 дітей, 25 вчителів та 20 техпрацівників.

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

masodikНовостворений благодійний фонд у знак підтримки закарпатців у складні часи подарував закладу технічне устаткування.
На жаль, у нашому краю побільшало нужденників, навіть важко уявити, яка доля чекала би на більшість сімей без жертводавців. Угорський уряд постійно надає всіляку підтримку тутешнім мешканцям, однак і цього часом буває замало. Цієї допомоги на всіх не вистачає. Закарпатський благодійний фонд «Другий шанс», заснований у січні цього року, поклав собі за мету допомагати там, де цього потребують найбільше.
Представники організації пожертвували Берегівському ДНЗ №10 ноутбуки та системи звукової репродукції. Подарунок директору Юдіті Ріпкович вручив керівник фонду Крістіан Гаґер. Очільниця висловила щиру подяку за пожертви. Зауважила: це велика допомога для закладу, адже до цього часу вирішити проблему прослуховування музики, що сприяє розвитку естетичних смаків дошкільнят, будо доволі складно.

.

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка

szalagavato2Двадцятеро попрощалися з навчальним закладом…

Днями в атріумі Закарпатського угорського інституту ім. Ф. Ракоці ІІ відбувся випускний бал вихованців Берегівської угорської гімназії ім. Габора Бетлена. Цього року зелену стрічку надії вдягнули загалом двадцятеро гімназистів.
Директор навчального закладу Арпад Сабов, звертаючись до випускників, наголосив, що вони також повинні стати частиною життя закарпатської угорської спільноти, для якої настав не найкращий період. «Хоча вже виглядає так, що конкретно вас уже не торкнеться новий закон про освіту стосовно середньої школи, але матиме вплив на подальше навчання вже у вищій школі», – додав він, закликаючи випускників долати перепони та бути чесними громадянами своєї батьківщини.

.

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

fosik tanevnyito1Цьогоріч кількість студентів, які мають на меті здобути в цьому закладі середньо-спеціальну та вищу освіту, сягнуло позначки 1224.

У понеділок, 25 вересня, у берегівській реформатській церкві відбулося урочисте відкриття навчального року в Закарпатському угорському інституті імені Ференца Ракоці ІІ. Після урочистого внесення історичних прапорів Закарпаття присутніх вітав єпископ Закарпатської реформатської церкви Шандор Зан Фабіан. Опісля до слова запросили ректора інституту д-ра Ілдіку Орос, котра звітувала про події літа. З її доповіді з’ясувалося, що заклад активно працював і влітку: організував різні програми, брав участь у конференціях тощо.

.

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

zvitВідпочинок

Управління освіти, окрім спрямування навчально-виховного процесу, звертає увагу і на організацію відпочинку наших вихованців – ми використовуємо будь-які можливості, щоб оздоровити школярів чи забезпечити їх відпочинковими послугами.
Протягом лютого-березня 12 учннів пільгової категорії відпочили на базі Воловецької філії Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді „Арніка”.
У червні 50 учнів гімназії та ЗОШ № 1 і 5 поєднували відпочинок із удосконаленням рівня знань з англійської, німецької та угорської мов у літньому мовному таборі «Лінгвіст», який діяв на базі гімназії. Табірна зміна пройшла надзвичайно змістовно, цікаво – багато креативних заходів, масових розваг. Дякуємо за роботу керівникам табору – Олені Рибалко, Валентині Гавриш та відповідальним за роботу мовних груп – Віолетті Македон, Ірині Кондрич, Діані Діанич і куратору табору Вікторії Іваньо.

.

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

2У Берегові ж цьогоріч маємо 359 першокласників, а всього – більше 3400 учнів. В освітянських закладах міста традиційно на Першовересень символічно пролунав перший дзвоник. На цей раз урочистості в міських школах відзначилися більш новаторським підходом, кожен заклад освіти мав свою цікавинку.

1Гімназія, де здобувають освіту випускники початкових класів із багатьох шкіл міста та району, довгою барвистою колоною на чолі із прапороносцями, які несли державний стяг, прапори гімназії та Берегова, крокувала на центральну міську площу, аби саме там прийняти своїх першачків у щире гімназійне коло. Рушниковий коридор, добрі напуття старших, повітряні кульки національних кольорів, засівання зерном “класними мамами” першокласників Вікторією Фабрицій та Марією Сабов створили неповторну доброзичливу атмосферу.

.

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

BMG1 вересня у навчальному закладі проходила святкова лійка та відбулося відкриття меморіальної дошки.

Відповідно до традицій, першачки промаршували через помпезні ворота, а потім зайняли своє місце. Цього року в двох перших класах навчатимуться 53 дітлахів. Директор навчального закладу Арпад Сабов побажав їм гордитися тим, що стали гімназистами, та брати приклад із колишніх випускників, які мають визнання як на Закарпатті, так і в інших країнах світу. «Ми намагатимемося допомагати вам у всьому, щоб ви комфортно почували себе в стінах нашої школи, та сподіваємося: коли станете дорослими, ви теж примножуватимете славу нашої школи», – наголосив очільник гімназії, звертаючись до першокласників.
Потім прозвітував про успішність попереднього навчального року та розвиток, через який пройшов навчальний заклад. З радістю констатував, що згідно із планом, у жовтні відкриють поле зі штучним покриттям, за що велика подяка райдержадміністрації та районному відділу освіти.

.

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

IMG 3170Цьогорічне свято знань – це уже вчорашній день

Погідний Першовересень у міській середній школі № 5 із поглибленим вивченням англійської мови ім. Т. Г. Шевченка, який на традиційне свято знань скликав загалом 582 учнів і 55 першокласників у т. ч., запам‘ятається школярам, їхнім батькам і учителям низкою новацій. Директор навчального закладу Олександр Фатула зі своїми заступниками Анжелікою Каленською, Людмилою Терпай утілив у життя кілька новітніх сюжетів. Найперше, до школи на першовересневе свято було запрошено тих, хто у перший клас пішов рівно півстоліття тому – у 1967-му. Як гість у затінку стояв тодішній "першачок" Юрій Каравацький (нині він уже дідусь-пенсіонер) і порівнював, як було тоді і яке це дійство зараз.

.

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

Кадрове забезпечення

Звичайно, матеріальна база для провадження освітнього процесу є дуже важливою. Однак вона нічого не варта без вихователя, учителя, керівника гуртка, тренера. Це в основному від вас – педагогічних працівників– залежить, якими виростуть наші діти. Це від вас залежить, чи пишатиметься Берегово своїми земляками.
Тому важко переоцінити роль педагога. Тим паче, що в анонсованій нашим міністерством новій українській школі мають працювати нові вчителі чи, може, учителі по-новому.
Як бачимо, в освітніх закладх міста працює багато досвідчених фахівців.Та не всі навчальні установи станом на сьогодні сповна забезпечені педагогічними працівниками. Є потреба в 16 спеціальностях – це 26 ставок.

.

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

1 Кінець серпня – це той час, коли освітяни збираються, щоб підбити підсумки роботи за минулий рік та накреслити завдання на новий. Суспільство очікує, що педагоги нададуть своїм вихованцям якісну сучасну освіту, підготують їх до самостійного життя. Адже гідна освіта – стрижень життя, шлях до майбутнього, кінцева мета навчання.

Підведення підсумків, нові завдання Звіт начальника управління освіти ЕДІТИ БАБЯК


Дошкільна освіта
Як відомо, перші кроки в Країну знань дітки роблять у дитсадках. Тому найважливіше наше завдання – докласти максимум зусиль для створення гідних умов виховання дошкільнят та належне утримання ДНЗ. У цьому велику допомогу надає керівництва міста та спонсори.
2 У 14-ти дитсадках виховується 1086 дітей, де навчально-виховний процес здійснюється українською мовою для 598 дітей та угорською мовою для 488. У місті функціонує ДНЗ № 17 та санаторний дитячий садок № 5, у яких дітки перебувають цілодобово.
Дошкільна ланка дозволяє охопити дітей-п’ятирічок на сто відсотків. Відрадно, що 85 % дітей дошкільного віку відвідують садочки.
Велике значення в роботі ДНЗ має, у першу чергу, харчування. Порівняно із керівництвом інших адміно-диниць області міська влада не шкодує коштів на це – вартість харчування дітей становить 22,50 грн. Це один із кращих показників у нашому регіоні.
Активно працювали протягом року і педагогічні колективи дошкільних закла¬дів: проходили засідання методоб’єднань, семінари, тренінги, конференції, у яких брали участь вихователі, батьки, учителі початкових класів. Зокрема, змістовні заняття із патріотичного виховання пройшли в ДНЗ № 1 – вихователь Пушкаш Наталія, ДНЗ № 5 – Киселейчук Олена, ДНЗ № 7 – Кожухарова Світлана, ДНЗ № 13 – Палл Андрея, ДНЗ № 18 – Гал Габріелла. Окремо хочу відзначити роботу вихователів ДНЗ № 6, зокрема Оксани Меркулової, які широко використовують можливості екскурсійної форми роботи з дошкільнятами.
Велику увагу педагоги-дошкільники приділяли естетичному вихованню, а саме: вихователі ДНЗ № 4 – Попович Тетяна, ДНЗ № 3 – Мудрянинець Оксана, ДНЗ № 9 – Сабов Юдіта, Гецянин Віра, ДНЗ № 10 – Яртим Оксана, Сказа Єва.
Формування здорового способу життя дошкільнят, виховання їх безпечної поведінки у різних життєвих ситуаціях, підготовки до реального життя – ось ті завдання, над якими щоденно працюють педагоги дошкільної ланки. Із цією метою в усіх ДНЗ міста були проведені Дні та Тижні безпеки життєдіяльності. На базі ДНЗ № 12 проходили цільові ігри-заняття з вивчення правил вуличного руху (вихователі Капралова Катерина, Лізак Марія) та тренінги для вихователів і батьків.

.