Засновник: Берегівська міська рада

Наша адреса:90202 м. Берегово,
вул. Б. Хмельницького, 7. Тел.: 2-31-61
Моб. 099-555-43-93, 068-822-02-94

E-mail: redakcia@email.ua

ІЗ ЧОГО ПОЧИНАЄТЬСЯ ЛЮБОВ ДО БАТЬКІВЩИНИ?

Рейтинг користувача: 3 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

9Про це йшлося на шкільному святі, яке в душах хлопчиків і дівчаток міської одинадцятирічки номер п‘ять, без сумніву, залишить глибокий слід на всі подальші роки. Їхні серця розкривалися для сприйняття таких патріотичних істин, як рідна земля, закарпатський край і його легенди, нескорені люди, унікальні краєвиди, цікаві місця тощо.

 

8Усім відомо, що любов до Батьківщини починається тоді, коли людина народжується, коли вона вперше промовляє слово “мати” тощо. А ще існує таке поняття, як любов до рідної землі, до батьківського дому, до родинних традицій, почуттів, культурної спадщини свого народу, його минулого. Любити Батьківщину – це значить завжди пам‘ятати те місце, звідки пішов у світ широкий, але куди тебе тягне, де б ти не був, де б не жив... Ці прописні поняття – основа патріотичного виховання молодших школярів. Бо саме в юних серцях карбується те, що згодом не зітреться в пам‘яті, в душі.
 На цю тему в Берегівській ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 цими днями відбулося чудове свято “Мій рідний край – Закарпаття”. Для учнів 2-их класів учителі М. В. Яблонська, М. В. Загарій та О. В. Скіра провели незабутню “подорож” рідним краєм.
На заході лунали народні пісні та співанки, які нерідко чути із вуст відомих артистів, у тому числі популярного на всій Україні, за її межами нашого земляка Івана Поповича й інших знаних виконавців. Дітки залюбки знайомилися з легендами краю, зокрема, озера Синевир і Долини нарцисів. А про замки “Паланок” (м. Мукачево), у санаторії “Карпати”, який був резиденцієї австро-угорського графа Шенборна, не доводиться навіть і говорити. Ці унікальні місцевості нині в особливій пошані серед туристів, чим має пишатися кожен краянин. Не обійшлося без закарпатського фольклору, котрий своїм колоритом і яскравістю неабияк підняв настрій учням й усім гостям свята. Запальні танці та флеш-моб з нарцисами особливо прикрасили свято. Слід сказати, що школярики під час перегляду відеокліпу “Гімн Закарпаття”, який є фаворитом з-серед інших пісень про рідний край, в унісон виконали власний флеш-моб. Не зайве буде сказати, що ідея належить покійному Юрію Гецку, слова Валентини Турти та Андріани Сабов, музика Жужанни та Івана Бабичів, а виконавці – Іван Бабич та Наталія Мейсарош. Ці прізвища також знані серед краян. Не забули у школі й про кулінарні традиції наших краян, сучасні культурницькі фестивалі тощо.
 Рідна Батьківщина - це також і наша мала батьківщина, у тому числі рідні стежки та наші Карпатські гори. Можливо, що не всім учням доводилося бувати за межами Берегівщини та бачити полонини, але слід сподіватися: кожен із них неодмінно відвідає гірську частину Закарпаття, яка називається Верховною та Гуцульщиною. І усе це – наш багатонаціональний край! Це – наща земля, наші стародавні традиції та особливий діалект, унікальна закарпатська говірка, яка звучить на вулицях міст і сіл, у більшості сім‘ях, у тому числі в нашому рідному Берегові та його жителів!
 – Позакласний захід про наш рідний край, до якого всі готувалися дуже ретельно, викликав найпрекрасніші почуття в серцях і душах учнів. І про що б не говорилося – чи про наші чудові замки, чи наші улюблені страви, відомих людей-патріотів – ми цим пишаємося! І повинні гордитися, що живемо у такому унікальному краї. На мою думку, ми зуміли сказати другокласникам, що любимо наше Закарпаття, – так підсумував цю невеличку, але нетрафаретну шкільну подію директор навчального закладу Олександр Фпатула. – Такі заходи прищеплюють любов до рідної землі, її народу, природи, історії, мови тощо.

Михайло СИНЬООКИЙ